Zawodnik grał ostatnio w zespole SESC Rio de Janeiro, który zajął trzecie miejsce w zakończonej przedwcześnie z powodu epidemii koronawirusa brazylijskiej ekstraklasie. Władze klubu wycofały zespół z kolejnych rozgrywek, a siatkarz zdecydował się na grę w Pluslidze i po raz pierwszy poza granicami ojczyzny.

Reklama

To bardzo atletyczny zawodnik, coraz częściej grający w reprezentacji Brazylii. Świetnie radzi sobie w ataku i szybko porusza się w bloku. To będzie jego pierwszy sezon poza ojczyzną, więc mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje – powiedział trener "Jurajskich Rycerzy” Igor Kolakovic.

Brazylijczyk jest pierwszym nowym zawodnikiem zakontraktowanym przez zawiercian po przerwanym na skutek pandemii sezonie, który drużyna zakończyła na 10. miejscu.

Gdy tylko dostałem ofertę, od razu przystąpiliśmy do rozmów. Negocjacje nie były długie. Polska to wspaniały kraj, a PlusLiga jest jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie. Na dodatek dowiedziałem się, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju – stwierdził środkowy, cytowany w klubowym komunikacie.

Prezes Aluronu Kryspin Baran zaznaczył, że nowy zawodnik pasuje do planowanej koncepcji gry zespołu.

Należy również pamiętać, że sezon przedolimpijski jest szczególnie ważny dla każdego ambitnego reprezentanta siatkarskich potęg. Wiem, że możliwość rozegrania go w lidze mistrzów świata była dla Flavio poważnym argumentem przy podejmowaniu decyzji – ocenił prezes.

Dzień wcześniej pożegnał się z zawierciańskimi kibicami przyjmujący Alexandre Ferreira, jedyny zagraniczny siatkarz Aluronu, który zdecydował się zostać w Polsce podczas pandemii koronawirusa.

Portugalczyk przenosi się do ligi koreańskiej, gdzie został wybrany w drafcie.

Zawiercianie ostatnie rozgrywki ekstraklasy skończyli na 10. miejscu, rok wcześniej byli na czwartej pozycji.

W lutym doszło do zmiany trenera - Australijczyka Marka Lebedewa zastąpił jego asystent Dominik Kwapisiewicz. Teraz wrócił na poprzednie stanowisko, a pierwszym szkoleniowcem został Igor Kolakovic z Czarnogóry, który przez ostatnie trzy lata pracował z reprezentacją Iranu.