Fortuna ma nadzieję, że Kamil Stoch będzie drugim Polakiem, który tego dokona. Adam Małysz na olimpijskim podium stanął cztery razy, ale w jego kolekcji brakuje najcenniejszego tytułu. Czekam na to 42 lata i dłużej już nie mam czasu czekać - żartuje Wojciech Fortuna dodając, że wierzy w ogromne doświadczenie Kamila Stocha.

Reklama

Nasz skoczek jako lider Pucharu Świata jest jednym z głównym faworytów konkursu na normalnym obiekcie. Najgroźniejszymi jego rywalami będą Austriacy Gregor Schlierenzauer i Michael Hayboeck, Słoweniec Peter Prevc i Niemiec Severin Freund. Nie można też lekceważyć Simona Ammanna. Szwajcar, który powoli zbliża się do końca kariery, a w dorobku ma już cztery złote medale olimpijskie.

W polską drużynę wierzy ksiądz Edward Pleń. Krajowy duszpasterz sportowców podkreśla, że skoczkowie są bardzo dobrze przygotowani zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Z Polaków, oprócz Stocha, wystąpią Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki. Na sprawienie niespodzianki stać Macieja Kota, który pokazał, że dobrze czuje się na skoczni w Soczi. W sobotnich kwalifikacjach zajął piątą pozycję, a w serii próbnej był drugi.

Początek dzisiejszej rywalizacji o godzinie 18.30.