Rosjanki, które startują pod neutralną flagą, niedawno wywalczyły srebrny medal igrzysk olimpijskich. W finale przegrały z Francuzkami. Pozostałe rywalki - podobnie jak i Polska - nie startowały w Tokio.

Dla biało-czerwonych sam udział w tegorocznych mistrzostwach świata jest już sukcesem. Biało-czerwone sportowo się do tej imprezy nie dostały. W kwietniowym dwumeczu barażowym okazały się słabsze od Austrii. Na wyjeździe Polki zremisowały 29:29, a u siebie - w podwarszawskich Markach - przegrały 26:29. Polska otrzymała jednak tzw. dziką kartę.

Holandia broni tytułu

Turniej w Hiszpanii, który rozpocznie się 2 grudnia, odbędzie się w czterech miastach. Są nimi Castellon, Granollers, Lliria i Torrevieja.

Po raz pierwszy w zawodach udział wezmą 32 reprezentacje.

W poprzednich mistrzostwach świata, w 2019 roku w Japonii, uczestniczyły 24 drużyny. Tytuł wywalczyła Holandia, po zwycięstwie w finale nad Hiszpanią 30:29. Polki nie startowały.