Sekcja ampfutbolu jest wyjątkowa, bo powstała we współpracy wojskowego WKS oraz piłkarskiego Śląska grającego w ekstraklasie i jest jedynym takim zespołem na całym Dolnym Śląsku.

Utworzenie drużyny ampfutbolowej to kolejna inicjatywa, która urzeczywistnia naszą ideę budowania klubu bez barier, otwartego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i łączącego różne środowiska. Jesteśmy pełni podziwu nie tylko wobec umiejętności, ale i postawy zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportu. Cieszymy się, że możemy powitać ich w naszej piłkarskiej rodzinie Śląska Wrocław – powiedział prezes Waśniewski.

Reklama

Trenerem drużyny został Krzysztof Węgrzyn, który ostatnio pracował w ampfutbolowej drużynie Kuloodporni Bielsko-Biała oraz pełnił rolę szkoleniowca reprezentacji juniorów Amp Futbol Polska.

Kiedy dostałem propozycję objęcia roli trenera, wiedziałem, że to projekt, którego chcę być częścią. Mieszkam dosłownie pięć minut od stadionu Śląska i wiele razy spacerując w jego pobliżu zastanawiałem się, czy kiedyś będziemy mieli szansę zaprosić wrocławian na ampfutbolowe rozgrywki. Teraz marzenia stają się rzeczywistością – skomentował szkoleniowiec.

We wrocławskiej drużynie są już gracze, ale klub cały czas poszukuje nowych zawodników i zawodniczek. W ampfutbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji oraz z wadą wrodzoną nogi lub ręki.

Do tej pory w ekstraklasie ampfutbolu występowały drużyny Wisły Kraków, Legii Warszawa, TSP Kuloodporni Bielsko-Biała, Stali Rzeszów, Nowe Technologie Różyca oraz Warty Poznań. Ostatni tytuł mistrzowski zdobyli ci pierwsi. Śląsk chce dołączyć do rozgrywek już od sezonu 2023.