Już o godz. 15 reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra swój pierwszy mecz podczas Euro 2024. Zanim piłkarze wyjdą na boisko, muszą się najeść. W rozmowie z prowadzącymi "Pytanie na śniadanie" Tomasz Leśniak, który od lat jest kucharzem reprezentacji, zdradził, co zaserwuje piłkarzom.

Reklama

Owsianka na śniadanie dla piłkarzy

Okazuje się, że piłkarze wczesnym rankiem zjedli pożywne śniadanie.

To posiłek, którego nie zmieniamy. Nie może zabraknąć owsianek. Mieliśmy owsiankę na płatkach ryżowych, jaglaną, na mleku migdałowym oraz klasyczną. Nie zabrakło też wielu innych produktów - zdradza Leśniak.

Tłumaczy, że mecz reprezentacja gra dosyć wcześnie, dlatego około południa piłkarze zjedzą lunch.

Połączymy kilka potraw obiadowych i śniadaniowych. Będzie rosół drobiowy, gotowana pierś kurczaka, udka gotowane. Makaron z sosem pomidorowym, czy klasyczne bolognese, pieczone bataty - wymienia. W meny znajdą się też potrawy śniadaniowe.

Włączymy kilka potraw śniadaniowych, jak placki proteinowe, naleśniki, kaszę gryczaną niepaloną na mleku migdałowym. Każdy dobrze wie, po co tu jest. Nie ma zachcianek, czy koncertu życzeń. Piłkarze wiedzą dobrze, po czym się dobrze czują - mówi kucharz reprezentacji.