Ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem na Euro 2016 nie wypadł dobrze. Polacy bardzo się starali zwycięsko zakończyć przygotowania do ME, ale gra im się nie kleiła. Zwłaszcza w pierwszej połowie wyglądało to bardzo blado. Po przerwie było trochę lepiej, ale zabrakło naszym piłkarzom szczęścia. Litwinów przed stratą gola uratował słupek, a gdy już piłka wpadła do siatki rywali to sędzia dopatrzył się przewinienia i bramki nie uznał. Arbiter za to wykazał się sporą wyrozumiałością dla obrońcy gości w sytuacji, gdy w polu karnym faulowany był Artur Jędrzejczyk i zamiast odgwizdać jedenastkę nakazał grać dalej.

W efekcie kibice goli nie zobaczyli i po bardzo przeciętnej grze mecz zakończył się wynikiem 0:0. Trzeba przyznać, że słabo to wyglądało, ale w tej chwili nie jest to istotne. Forma ma przyjść na pierwszy mecz ME. Najważniejsze żebyśmy nie zawiedli w pojedynku z Irlandią Północną - podkreślił Grzegorz Krychowiak. Dla pomocnika Sevilli był to pierwszy mecz po wyleczeniu kontuzji. "Krycha" nie zagrał w poprzednim pojedynku z Holandią. Z Litwą natomiast zabrakło innej wielkiej gwiazdy naszej kadry. Selekcjoner biało-czerwonych postanowił dał odpocząć Robertowi Lewandowskiemu nie chcąc go narażać na jakiś uraz.

Polska - Litwa 0:0
Polska: Łukasz Fabiański (46. Artur Boruc) - Bartosz Kapustka, Kamil Glik (46. Bartosz Salamon), Thiago Cionek, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (74. Artur Jędrzejczyk), Grzegorz Krychowiak (85. Piotr Zieliński), Krzysztof Mączyński (46. Tomasz Jodłowiec), Filip Starzyński, Kamil Grosicki (77. Sławomir Peszko) - Arkadiusz Milik.
Litwa: Emilijus Zubas - Egidijus Vaitkunas, Georgas Freidgeimas, Edvinas Girdvainis, Rolandas Baravykas (60. Vaidas Slavickas) - Fiodor Cernych (50. Nerijus Valskis), Arturas Żulpa (90. Donatas Kazlauskas), Mantas Kuklys (46. Simonas Paulius), Vykintas Slivka (69. Dovydas Norvilas), Arvydas Novikovas - Lukas Spalvis.