W związku z Euro 2016 ceny w lokalach gastronomicznych i hotelach wzrosły o 15 procent. Zapewne wzrosły by znacznie bardziej gdyby nie regulacje rządowe, które zabroniły drastycznych podwyżek w trakcie ME.

Gorący okres hotelowy trwa już od ponad dwóch tygodni, ponieważ 24 maja w Nicei był koncert zespołu Coldplay. Para ze Szwecji zarezerwowała u mnie pokój na to wydarzenie już w grudniu, bo już wtedy był problem ze znalezieniem miejsc w hotelach na ten okres za rozsądną cenę – powiedziała Stephanie, która wynajmuje jeden pokój w swoim mieszkaniu.

Właśnie do takiej formy zakwaterowania zachęca mieszkańców miasta lokalna gazeta "Nice-Matin", podając jak należy się zalogować w jednym z portali wyszukujących miejsca noclegowe.

Wynajęcie pokoju lub nawet mieszkania to w tym czasie najbardziej atrakcyjna forma noclegu. Turyści i kibice mogą nieco zaoszczędzić, a my mieszkańcy trochę zarobić. Oczywiście można znaleźć pojedyncze miejsca w hotelach. Ale zaczynają się od 100 euro za dobę – podkreśliła Stephanie.

Wynajmuje ona pokój w mieszkaniu położonym poza centrum miasta. Znajduje się pomiędzy lotniskiem, a stadionem. Z jej mieszkania pieszo można dotrzeć na Allianz Arena w 40 minut. Z kolei do centrum Nicei jedzie się 20 minut autobusem. Wynajęcie u niej pokoju kosztuje 40 euro za dobę. W przypadku pobytu dłuższego niż trzy doby dolicza do całości rachunku 25 euro za sprzątanie.

W najbliższy weekend w Nicei spodziewani są przede wszystkim kibice reprezentacji Polski i Irlandii Północnej. W niedzielę bowiem te dwie drużyny zagrają pierwszy mecz w grupie C. Będzie to jednocześnie pierwszy pojedynek na Euro 2016 w Nicei.

Oprócz niedzielnej potyczki Polski z Irlandią Północną, w Nicei odbędą się takie mecze jak: Hiszpania – Turcja (grupa D), Szwecja – Belgia (grupa E) oraz jeden z meczów 1/8 finału.