W trakcie przygotowań do niedzielnego spotkania kilku graczy polskiego zespołu zmagało się z kontuzjami, m.in. Grzegorz Krychowiak i Michał Pazdan. Od poniedziałku natomiast z urazem stawu skokowego zmaga się Kamil Grosicki.

Reklama

Kamil będzie trenował w sobotę z drużyną. Po treningu podejmiemy decyzję odnośnie jego gry w niedzielnym spotkaniu – przyznał Nawałka.

W niedzielę zadebiutuje on na mistrzostwach Europy jak szkoleniowiec. Nie czuję żadnego stresu. To wynika z dużej kumulacji doświadczenia jako zawodnika i trenera. Cały czas jest pozytywna presja. Nie czuję zmęczenia i cały czas mam chęć do pracy – podkreślił.

Niedzielnych przeciwników dzieli niewielka różnica w rankingu FIFA: Polska jest 27., Irlandia Północna 25.

Przygotowania do tego meczu były bardzo intensywne. Począwszy od meczów eliminacyjnych rozpoczęliśmy drogę do tego turnieju i awansowaliśmy w dobrym stylu. Drużyna cały czas się rozwija i pokazuje progres. Dlatego z dużymi nadziejami przystępujemy do tego spotkania. Niedzielny mecz traktujemy bardzo poważnie. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze będą przygotowani pod względem fizyczny, mentalnym i taktycznym – powiedział Nawałka.

Reklama

Początek meczu Polska – Irlandia Północna w Nicei w niedzielę o godz. 18.