Grosicki walczył z czasem. Lekarzom naszej kadry udało się go postawić na nogi, ale selekcjoner jednak nie zdecydował się go posłać do boju od pierwszego gwizdka sędziego. Ostatecznie "Grosik" usiadł na ławce, a jego miejsce na lewym skrzydle zajął Bartosz Kapustka.

Reklama

19-letni pomocnik Cracovii Kraków do kadry Nawałki wdarł się przebojem. W swoim debiucie w eliminacyjnym meczu z Gibraltarem strzelił gola. Swoją grą na tyle zaimponował szkoleniowcowi naszej drużyny, że ten postanowił zabrać go na Euro 2016. Szansę na grę dostał już w pierwszym meczu. Co więcej Kapustka był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Zupełnie nie było po nim widać tremy. Grał bardzo dobrze. Imponował spokojem i szybkością. Miał tez okazję do strzelenia gola. Jego mocne uderzenie z 16. metrów z największym trudem obronił golkiper rywali.

Po meczu Kapustka zebrał zasłużone pochwały. Wśród osób które zachwycały się gra młodego Polaka jest słynny angielski napastnik Gary Lineker. Natomiast kibice na Wyspach domagają się na forach internetowych, by sprowadzić młodego Polaka do Premier League. Po meczu z Irlandią wydaje się, że 19-latek jeszcze tego lata pożegna się z Krakowem. Pytanie tylko ile Cracovia zarobi na jego transferze?