To jednak nie podoba się właścicielom praw do pokazywania Euro 2016 na Polskę. Jak zdradził Jarosław Mojsiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał, stacje mają zakodować mecze. Muszę powiedzieć, że na skutek działań Stowarzyszenia Sygnał i członków, czyli platform pozwalających nam oglądać mecze, ale i UEFA i firm związanych z UEFA, tego problemu już od wczoraj nie ma (w poniedziałek 13 czerwca) - mówił Mojsiejuk o transmisjach z Euro 2016 w zagranicznych kanałach dostępnych w Polsce.

Reklama

To jednak nie jest zgodne z prawdą. We wtorkowy wieczór bez żadnych przeszkód mecz Portugalia - Islandia można było było oglądać na antenie niemieckiej stacji ZDF.

Jak się okazuje zakodowanie sygnału na Polskę nie będzie takie proste.. Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów twierdzi, że byłoby to złamanie umowy pomiędzy konsumentem a sieciami kablowymi czy platformami cyfrowymi. W takim wypadku jest to nienależyte wykonanie zobowiązania. Jeśli mamy w pakiecie określoną liczbę programów i nie mamy rozpoczętego świadczenia usług możemy żądać odszkodowania proporcjonalnie do usługi - podkreśliła w rozmowie z money.pl Agnieszka Popławska, prawniczka z Federacji Konsumentów.