Milik zmaga się z kontuzją kolana, jakiej doznał w ostatnim w tym sezonie ligowym meczu Olympique Marsylia. Przeszedł konsultację w Barcelonie i powrócił na zgrupowanie biało-czerwonych w Opalenicy.

Reklama

Od początku turnieju musimy zrobić wszystko, aby Arek Milik, mógł z nami zagrać. Jeśli to nie będzie możliwe, mamy plan, który zmieni trochę dynamikę zespołu - powiedział Sousa na konferencji prasowej przed wtorkowym meczem towarzyskim z Rosją we Wrocławiu.Uraz wykluczył już innego napastnika reprezentacji Polski - Krzysztofa Piątka.

Straciliśmy już Piątka i musiałem przeanalizować, którzy zawodnicy będą mogli nam pomóc. Od samego początku, od kiedy tylko rozpocząłem pracę tutaj, mówiłem, że pozycja atakującego jest jedną z najmocniejszych, które mamy. Turniej jest długi i musimy mieć zawodników, którzy będą mogli grać - dodał portugalski szkoleniowiec.

Bez "Lewego"

Robert Lewandowski nie znajdzie się w wyjściowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na wtorkowy mecz towarzyski z Rosją we Wrocławiu - poinformował Paulo Sousa. W bramce wystąpi natomiast Łukasz Fabiański.

Biorąc pod uwagę, jaki Robert miał sezon, a także fakt, że miał kontuzję - na szczęście niezbyt poważną, ale też na jego prośbę, planujemy przygotowania w wariancie, że nie będzie go w wyjściowej jedenastce - powiedział na konferencji prasowej portugalski szkoleniowiec.

Reklama

Sousa już wcześniej zapowiedział, że będzie raczej stawiał na jednego bramkarza, a jego numerem jeden jest Wojciech Szczęsny. Jednak we Wrocławiu da szansę Łukaszowi Fabiańskiemu.

Co z lewą obroną?

Sousa zapewnił także, że nie zamierza testować rozwiązania z Bartoszem Bereszyńskim na lewej obronie.

Na lewej stronie obrony zawsze wolę mieć zawodnika grającego lewą nogą i tych, którzy są przyzwyczajeni do gry na tej pozycji. Prawa strona z Bartkiem Bereszyńskim sprawia się bardzo dobrze. Na ten moment nie chcę zmieniać tego, co działa - podkreślił.

Przed ME biało-czerwoni rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski - 8 czerwca w Poznaniu z Islandią. Dzień później przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Bilety sprzedane

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski zapowiedział, że wszystkie dostępne bilety na stadiony we Wrocławiu i Poznaniu zostały sprzedane. Spodziewamy się ok. 20 tysięcy kibiców na obu meczach. Będzie głośno - zapewnił.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.