11 lipca, po finale mistrzostw Europy w Londynie, z prestiżowego dubletu cieszyć się mogą: Duńczyk Andreas Christensen, Anglicy Ben Chilwell, Reece James i Mason Mount, reprezentant Włoch Jorginho bądź Hiszpan Cesar Azpilicueta.

Reklama

Wszyscy oni pomogli Chelsea zwyciężyć w Lidze Mistrzów. "The Blues" w finale pokonali Manchester City 1:0.

Z kolei Hiszpanie Pau Torres i Gerard Moreno z Villarrealu mogą dołożyć tytuł mistrza Europy do zwycięstwa w Lidze Europy.

Wcześniej tylko dziewięciu piłkarzy w tym samym roku wzniosło Puchar Europy i Puchar im. Henriego Delaunaya, pomysłodawcy mistrzostw Starego Kontynentu.

Suarez i inni

W 1964 roku z obu trofeów cieszył się Hiszpan Luis Suarez, który występował wówczas w Interze Mediolan. 24 lata później dołączyło do niego czterech Holendrów z PSV Eindhoven: Hans van Breukelen, Ronald Koeman, Berry van Aerle i Gerald Vanenburg. Sukces w Euro 2008 do wcześniejszego wygrania Ligi Mistrzów dołożyli grający w Chelsea Hiszpanie Ferando Torres i Juan Mata, a w 2016 roku oba osiągnięcia do sportowego CV mogli wpisać reprezentujący barwy Realu Madryt Portugalczycy Cristiano Ronaldo i Pepe.

Również dzewięciu piłkarzy zrzesza klub podwójnych zdobywców Pucharu Europy i mistrzostwa świata.

Piłkarze, którzy w tym samym roku zdobyli Puchar Europy i triumfowali w ME:

1964: Luis Suarez (Inter Mediolan/Hiszpania)
1988: Hans van Breukelen, Ronald Koeman, Berry van Aerle, Gerald Vanenburg
(PSV Eindhoven/Holandia)
2012: Fernando Torres, Juan Mata (Chelsea Londyn/Hiszpania)
2016: Cristiano Ronaldo, Pepe (Real Madry/Portugalia)