Dziennik “El Mundo” w swoim poniedziałkowym wydaniu wskazuje, że zagrożeniem dla Hiszpanów może być łatwe zmienianie przez Włochów stylu gry, a także fakt, że od rozpoczęcia Euro pokonali oni wszystkie ekipy, które pojawiły się na ich drodze.

Reklama

Italia, niczym Mae West - kiedy jest dobra, to znaczy, że jest bardzo dobra, ale kiedy gra źle, to też jest niezła - napisał o najbliższym rywalu Hiszpanii madrycki dziennik.

Świetna atmosfera

Tymczasem sportowe gazety “Marca” i “AS” wskazują, że po słabym początku Euro ekipa Luisa Enrique scala się i gra coraz lepiej. Twierdzą, powołując się na samych piłkarzy “La Roja”, że atmosfera w kadrze jest “świetna” przed półfinałowym starciem z Włochami.

“Marca” wskazuje, że pomimo zawirowań przed Euro, polegających m.in. na szumie medialnym związanym z brakiem powołań dla kilku kluczowych graczy kadry, m.in. kapitana Sergio Ramosa, a także przypadkami COVID-19 w zespole, “La Roja” rozpędza się coraz bardziej.

Reklama

Konflikt sprzed lat

Wydawany w Madrycie stołeczny dziennik przypomina, że w przeszłości mecze Hiszpanów z Włochami na dużych turniejach były zacięte, a czasem również obfitowały w pozasportową agresję.

“Marca” przypomina, że półfinał przeciwko Italii przypada 27 lat po pojedynku z Mundialu w USA, kiedy w spotkaniu Hiszpanii z Włochami Mauro Tassotti złamał nos Luisowi Enrique. Gazeta publikuje też zdjęcie obu z sezonu 2011-2012, kiedy Hiszpan był trenerem AS Roma, a Tassotti pracował jako asystent szkoleniowca AC Milan. Na fotografii obaj podają sobie ręce w geście pojednania.

Stołeczny dziennik wskazuje, że wraz z sobotnim odpadnięciem Ukrainy, gdzie od 2016 r. Tassotti jest asystentem selekcjonera, zaprzepaszczona została szansa na kolejny pojedynek pomiędzy byłym włoskim obrońcą a Luisem Enrique.

Kibice z wątpliwą wiarą

Z kolei dziennik “Sport” odnotowuje, że w prowadzonej przez katalońską gazetę ankiecie aż 46 proc. czytelników uważa, że Hiszpania nie awansuje do finału.

Wtorkowy półfinał zostanie rozegrany na londyńskim stadionie Wembley. Początek spotkania zaplanowano na godz. 21.00.