Większość mediów podkreśla, że karne były jedynie “loterią” i nie mogą być brane pod uwagę podczas wystawiania końcowej oceny postawy Hiszpanii na ME. Ta, zdaniem niemal wszystkich komentatorów, była świetna.

Reklama

Dzienniki “El Mundo” i “El Pais” przypominają, że Enrique rozpoczął przygotowania do Euro od zmiany pokoleniowej, rezygnując z powołania na turniej kilku doświadczonych zawodników z kapitanem Sergio Ramosem na czele.

Oceniają decyzję selekcjonera za udaną, wskazując, że z powodu zachorowań w kadrze przed Euro trener Enrique musiał powołać dodatkowych kilkunastu zawodników z drużyny młodzieżowej. Twierdzą, że pomimo tak trudnych okoliczności szkoleniowcowi udało się stworzyć zespół narodowy na najbliższe lata.

“El Pais” wtorkową porażkę Hiszpanii po jednobramkowym remisie, dogrywce i rzutach karnych przegranych 2-4 przez ekipę “La Roja” nazywa “porażką z przyszłością”. Gazeta wskazuje, że w przygotowania do eliminacji do mundialu w Katarze w 2022 r. reprezentacja wchodzi z marszu bezpośrednio z Euro z dużą grupą młodych graczy.

Dziennik “Sport” opisując udział zespołu Hiszpanii w tegorocznym euro zaznacza, że reprezentacja narodowa potrzebowała czasu na “dotarcie się” i pomimo trudności w awansie z grupy E stała się jedną z najlepiej grających drużyn tegorocznych mistrzostw Europy.

Olmo i Pedri gwiazdami

Zarówno “Sport”, jak i dziennik “Marca” w zespole Enrique wyróżniają szczególnie dwóch zawodników - Daniego Olmo, a także Pedriego. Wskazują, że na 23-latku i zaledwie 18-latku Enrique oprze “przyszłościową kadrę Hiszpanii”.

Ta młoda ekipa to już obecni triumfatorzy - podsumował występ Hiszpanii na tegorocznym Euro dziennik “Marca”, nazywając poziom zaprezentowany przez ekipę kierowaną przez Enrique “wielkim”.