Jedynego gola na Camp Nou zdobył w 43. minucie reprezentant Mali Seydou Keita, który wykorzystał podanie Lionela Messiego. Mistrzowie Hiszpanii mogli wygrać wyżej, ale znakomicie spisywał się - zwłaszcza w pierwszej połowie - bramkarz gości Antonio Doblas.

Mimo wcześniejszych wątpliwości piłkarzy Barcelony poprowadził ich trener Pep Guardiola, który z powodu problemów z plecami (przepuklina kręgosłupa) spędził ostatnie dni w szpitalu. Klinikę Dexeus opuścił dopiero w dniu meczu, gdy otrzymał zgodę od lekarzy.

Powody do zadowolenia mieli w sobotę kibice Valencii. "Nietoperze", które kilka dni wcześniej po dobrej grze uległy Barcelonie 0:1, tym razem dopisały do swojego dorobku trzy punkty. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu (i trzecia w obecnych rozgrywkach) pokonała na wyjeździe Real Mallorca 2:1 po dwóch golach Pablo Hernandeza.