Podopieczni Luisa Enrique'a przystąpili do tego spotkania po wtorkowej porażce 0:4 z Paris Saint Germain w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W niedzielę Barcelona szybko objęła prowadzenie, bo w czwartej minucie Luis Suarez mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a Messi dostawił nogę i w ten sposób pokonał bramkarza gości. Ci wyrównali w 71. minucie, kiedy rezerwowy Unai Lopez płaskim strzałem pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się sensacyjnym remisem, obrońca gości Martin Mantovani faulował w polu karnym Neymara, a "jedenastkę" pewnie na gola zamienił Messi.

Po tym zwycięstwie Barcelona (51 pkt) ponownie traci punkt do Realu Madryt, który dzień wcześniej pokonał Espanyol 2:0. "Królewscy" mają jednak do rozegrania dwa zaległe mecze.