Było to piąte z rzędu i 24. w sezonie ligowe zwycięstwo "Juve". Turyńczycy pozostają niepokonani i w tabeli z 75 punktami aż o 19 wyprzedzają drugie Napoli. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w niedzielę zagra na wyjeździe z Sassuolo.

Lider Serie A - szykujący się do rewanżu z Atletico Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów, z którym w pierwszym spotkaniu przegrał 0:2 - wystąpił w piątek w mocno rezerwowym składzie, choć polski bramkarz zachował miejsce w podstawowej jedenastce. Szansę w ataku otrzymał natomiast zawodnik włoskiej młodzieżówki Moise Kean. 19-latek już przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i były to jego pierwsze trafienia w tym sezonie.

Po przerwie na 3:0 z rzutu karnego podwyższył reprezentant Niemiec Emre Can, a po chwili czwartego gola uzyskał Francuz Blaise Matuidi. W końcówce honorową bramkę dla gości zdobył rezerwowy Kevin Lasagna.

"Fenomenalny Kean. +Juve+ zmiotło Udinese" - napisał dziennik "Tuttosport".

Na ławce rezerwowych gospodarzy całe spotkanie spędził Cristiano Ronaldo. Portugalczyka w poprzedniej kolejce na czele klasyfikacji strzelców dogonił 36-letni Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua. Obaj mają po 19 bramek, a o jedną mniej uzyskał do tej pory Krzysztof Piątek.

Polski napastnik Milanu będzie miał w sobotę dobrą okazję, aby powiększyć dorobek. "Rossoneri" zmierzą się bowiem w Weronie ze sklasyfikowaną na ostatnim miejscu i tracącą najwięcej bramek (obok Empoli) ekipą Chievo, której piłkarzami są Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński.