Na początku roku wśród graczy PSG pojawiła się fala zakażeń COVID-19. W tym gronie znalazł się Messi, który choć pozbył się już wirusa, to wciąż wraca do formy. Neymar leczy natomiast kontuzję kostki.

Pod ich nieobecność bramki dla wicemistrza Francji zdobyli Kylian Mbappe w 32. oraz Niemiec Thilo Kehrer w 53. minucie. Francuz uzyskał 10. gola w tym sezonie.

W tabeli paryżanie mają 11 punktów przewagi nad zajmującą drugie miejsce ekipą Nice, która w piątek pokonała Nantes 2:1, odnosząc czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo.

W drugim sobotnim meczu Lens Przemysława Frankowskiego pokonało na wyjeździe zamykające zestawienie Saint-Etienne 2:1. Polski pomocnik zaczął mecz w podstawowym składzie i w 62. minucie został zmieniony.

W tabeli Lens plasuje się na czwartej pozycji. Od lidera dzieli je 17 pkt.