Zamieszki w ćwierćfinale przeciwko greckiemu klubowi PAOK Saloniki, spowodują również ukaranie klubu z Marsylii grzywną w wysokości 80 tys. euro. Fani Olympique odpalali fajerwerki, rzucali niebezpieczne przedmioty i notorycznie zakłócali porządek. Rachunek opiewający na 18 tys. euro wystawiono za blokowanie ciągów komunikacyjnych.

Reklama

13-tysięczna trybuna za bramką, na której zazwyczaj dopingują jedni z najbardziej zagorzałych kibiców Marsylii, będzie musiała być pusta w czasie półfinałowego rewanżu Ligi Konferencji, który odbędzie się 5 maja przeciwko Feyenoordowi Rotterdam.

Ukarano także grecki klub. PAOK będzie musiał zapłacić Marsylii, w ciągu 30 dni, za szkody (np. wyrwane siedziska) wyrządzone przez własnych kibiców podczas meczu z 7 kwietnia. UEFA dodatkowo nałożyła grzywnę na PAOK w wysokości 50 tys. euro i zdecydowała, że klub z Salonik nie będzie mógł sprzedawać swoim sympatykom biletów na wyjazdowe mecze w Europie, jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat ponownie wejdą oni w kolizję z prawem.