Glinka-Mogentale, która ma w dorobku dziewięć medali mistrzostw Polski (w tym pięć z okresu ligi zawodowej), zdobyła 21 procent głosów. Wielokrotna reprezentantka kraju i dwukrotna mistrzyni Europy seniorską karierę zaczęła w Dick Black La Festa Andrychów, a następnie była zawodniczką Augusto Kalisz. Potem przez kilkanaście lat z powodzeniem broniła barw zagranicznych drużyn - razem z VakifBankiem Stambuł m.in. dwukrotnie triumfowała w Lidze Mistrzyń. Chemik, z którego odeszła w 2015 roku, był jej ostatnim klubem. Grała także nieraz jako atakująca. W plebiscycie PLS uznano ją również za najlepszą przyjmującą.

Reklama

Na tej pozycji do drużyny 15-lecia wybrano też - poza nią - Werblińską, Dorotę Świeniewicz i Aleksandrę Jagieło. Wołosz okazała się najlepszą rozgrywającą, na ataku doceniono Katarzynę Zaroślińską-Król, wśród środkowych zmarłą w 2008 roku Agatę Mróz-Olszewską, a na libero Paulinę Maj-Erwardt. Jedyną zagraniczną siatkarką, która znalazła się w tym zestawieniu, jest serbska środkowa Stefana Veljkovic.

"Trzeba też zauważyć, iż przekrój czasowy gry laureatek jest spory, a w zespole są zawodniczki, które grały w pierwszych sezonach, jak i te, które grają w Tauron Lidze obecnie" - zwrócił uwagę prezes PLS Paweł Zagumny.

Reklama

Trener 15-lecia został Bogdan Serwiński, pod którego okiem liczne sukcesy odnosiła Muszynianka Muszyna.

Na początku czerwca ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszego zawodnika 20-lecia PLS. Został nim wieloletni atakujący PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły, który latem przeszedł do Trefla Gdańsk.

MVP 15-lecia: Małgorzata Glinka-Mogentale Drużyna 15-lecia PLS: rozgrywające: Joanna Wołosz, Izabela Bełcik środkowe: Agata Mróz-Olszewska, Agnieszka Bednarek, Stefana Veljkovic, Klaudia Alagierska atakujące: Katarzyna Zaroślińska-Król, Malwina Smarzek-Godek przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Dorota Świeniewicz, Aleksandra Jagieło libero: Paulina Maj-Erwardt, Mariola Zenik trener: Bogdan Serwiński