Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się 1 września w fińskim Tampere. Mecze o medale rozegrane zostaną 19 września w Katowicach.

Reklama

Polacy znaleźli się w grupie A i będą łączyć się z grupą C, grającą w Tampere. Grupa B mecze grupowe rozegra z Ostrawie, a grupa D w Tallinie.

Spotkania 1/8 finału z udziałem zespołów grup A i C zaplanowane są w Gdańsku na 11 i 12 września oraz w Ostrawie 12 i 13 września z udziałem zespołów grup B i D.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 14 września w Gdańsku oraz dzień później w Ostrawie. Półfinały (18 września), jak i mecze o medale dzień później zaplanowane są w Katowicach.

W mistrzostwach Europy wystartują łącznie 24 reprezentacje narodowe. Awans zagwarantowało już sobie szesnaście drużyn: Polska, Czechy, Finlandia i Estonia (gospodarze), Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy, Belgia (osiem najlepszych zespołów ME 2019) oraz zwycięzcy kwalifikacji: Łotwa, Turcja, Bułgaria i Macedonia Północna – jedna z pięciu najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Do rozegrania pozostały jeszcze majowe turnieje czterech grup kwalifikacyjnych, które odbędą się odpowiednio w Chorwacji/Holandii, Słowacji/Rumunii, Gruzji/Czarnogórze oraz Węgrzech/Portugalii. Do czempionatu awansują zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc.