Złoto wywalczył dla Polski Kamil Stoch w skokach narciarskich i Zbigniew Bródka w łyżwiarstwie szybkim.

Triumfator sobotniego konkursu otrzymał łączną notę 278,7 punktu za skoki na odległość 139 oraz 132,5 metra.

Drugą pozycję zajął Japończyk Noriaki Kasai - 42-letni mistrz i weteran skoczni stracił do Kamila Stocha 1,3 pkt., a skakał 139 oraz 133,5 metra.

>>>22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Relacja na żywo w dziennik.pl (Dzień 8)

Trzecie miejsce w konkursie przypadło Słoweńcowi Peterowi Prevcowi, który uzyskał 274,8 pkt. (135 oraz 131 m).

Maciej Kot miał skoki na odległość 126 oraz 123,5 m (nota 250,4 pkt.), co dało mu 12. miejsce. Jan Ziobro uplasował się trzy pozycje niżej, a skakał na 128,5 oraz 129,5 m, otrzymał notę 246,6 pkt. Piotr Żyła za skok na 118 m otrzymał notę 108,7 pkt. i zajął 34. miejsce.

- To drugie złoto jest dla żony, bo nie ma mnie przy niej wtedy, kiedy ona mnie potrzebuje - komentował w TVP Kamil Stoch. Jedno złoto już miał, wywalczone w niedzielę 9 lutego na skoczni normalnej. Wówczas zdeklasował rywali o 12,7 punktu.

Zbigniew Bródka został mistrzem olimpijskim podczas zimowych igrzysk w Soczi. Polak pokonał dystans 1500 metrów w minutę i 45 sekund.