W rolach głównych w Honda Center w Anaheim wystąpili obaj bramkarze - John Gibson z ekipy gospodarzy obronił 29 strzałów, a Duńczyk Fredrik Andersen zatrzymał 31 uderzeń graczy Ducks. Decydującego gola dla gości uzyskał w 50. minucie Seth Jarvis.

Od początku mecz czułem się dobrze, nie brakowało mi pewności siebie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że gospodarze byli na fali, więc potraktowaliśmy to spotkanie jako ważny sprawdzian i wyzwanie - przyznał bramkarz zespołu z Raleigh.

Hurricanes w 15 występach odnieśli 13 zwycięstw (najwięcej w lidze) i doznali dwóch porażek. Mają 26 punktów, co daje im prowadzenie w Metropolitan Division. Na Wschodzie i w całej lidze lepsi są tylko Florida Panthers - 27 pkt.

Show Spencera Knighta

"Pantery" wygrały w czwartek z New Jersey Devils 4:1, rewanżując się za wyjazdową porażkę 3:7 sprzed kilku dni i przedłużając serię domowych zwycięstw do 13.

Na lodowisku w Sunrise prowadzenie w 10. minucie objęli goście, a do siatki trafił Dougie Hamilton. Miejscowi wyrównali siedem sekund przed końcem pierwszej tercji, a a w drugiej dołożyli trzy kolejne gole. Bramkę i asystę odnotował Jonathan Huberdeau, który z 17 pkt jest najskuteczniejszym, wspólnie z Finem Aleksandrem Barkovem, graczem Panthers w tym sezonie.

Wynik nie odzwierciedla do końca przebiegu gry, bo Devils byli równorzędnym rywalem, ale w bramce gospodarze świetnie spisywał się Spencer Knight, który obronił 45 strzałów. To jego rekord kariery.

Każdy bramkarz przyzna, że im więcej uderzeń broni, tym bardziej wpada w trans i trudniej go pokonać. Było ciężko, ale i wiele radości przyniósł mi ten mecz - zaznaczył Knight.

Wyniki czwartkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Buffalo Sabres - Calgary Flames 0:5
Toronto Maple Leafs - New York Rangers 2:1
Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 0:6
Florida Panthers - New Jersey Devils 4:1
Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 3:4 (po karnych)
St. Louis Blues - San Jose Sharks 4:1
Minnesota Wild - Dallas Stars 7:2
Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 2:1 (po karnych)
Arizona Coyotes - Columbus Blue Jackets 4:5 (po karnych)

Central Division
1. Minnesota Wild 11 5 0 56 49 22