O sukcesie gości przesądził gol zdobyty w połowie trzeciej tercji przez Marcusa Johanssona. Jedną z bramek dla Capitals zapisał na koncie Aleksander Owieczkin, który umacnia się na trzecim miejscu na liście wszech czasów najlepszych strzelców NHL. Rosjanin w obecnych rozgrywkach zdobył już 48 bramek i tylko dwóch brakuje mu, aby wyrównać rekord Wayne'a Gretzky'ego i Mike'a Bossy'ego, którzy w dziewięciu sezonach osiągali granicę 50 goli.

Niezależnie od pozostałych wyników kończącego się sezonu zasadniczego zespół Avalanche zajmie pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Pewni udziału w play-off są też Capitals.

Czołowa drużyna Konferencji Wschodniej Carolina Hurricanes pokonała na wyjeździe mających najsłabszy bilans w całej lidze Arizona Coyotes 5:3. Mimo problemów z kontuzjami zawodników goście nie mieli kłopotów z pokonaniem rywali, którzy przegrali siódmy mecz z rzędu. Hurricanes oddali blisko dwa razy więcej strzałów na bramkę Karela Vejmelki, który i tak miał aż 46 udanych interwencji. Z kolei grający przeciwko swojemu dawnemu zespołowi Antti Raanta odbił 23 krążki "Kojotów".

Coyotes już dawno stracili szansę na miejsce w play-off. Hurricanes mają jeszcze teoretyczną możliwość na dogonienie Florida Panthers, ale tracą do nich aż osiem punktów.

z - zapewnione pierwsze miejsce w konferencji

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.