Panthers to najlepsza drużyna fazy zasadniczej, ale w rywalizacji z Capitals ma ciężką przeprawę. W środę stołeczna ekipa prowadziła 3:0 na początku drugiej tercji, ale wtedy klub z Florydy zabrał się za odrabianie strat.

Sygnał do tego dał Verhaeghe, który w 27. minucie zmniejszył prowadzenie gości na 1:3, a potem asystował przy golach Patrica Hornqvista (33.) i Sama Reinharta (35.). W trzeciej tercji Verhaeghe trafił na 4:3 (44.), a wynik ustalił Claude Giroux (56.), po kolejnej asyście Kanadyjczyka.

Udany pościg Rangers

W rywalizacji do czterech zwycięstw "Pantery" prowadzą 3-2. Szósty mecz rozegrany zostanie w piątek, ale tym razem w Waszyngtonie.

Wynikiem 5:3 zakończyło się również spotkanie w Nowym Jorku, gdzie Rangers pokonali Pittsburgh Penguins. W tym przypadku gospodarze również musieli odrabiać straty, bo w drugiej tercji "Pingwiny" prowadziły 2:0.

Rangers nadal przegrywają 2-3, a szósty mecz odbędzie się w piątek w Pittsburgh.

W Konferencji Zachodniej Calgary Flames wygrali u siebie z Dallas Stars 3:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-2.