To ona wybiła z głowy Radwańskiej myśl o wygraniu Australian Open
1 Zarówno Polka, jak i starsza o siedem lat Chorwatka na otwarcie zaliczyły trzysetowe spotkania. Trzecia rakieta świata pokonała Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:1, 4:6, 6:1, a 79. w tym zestawieniu Lucic-Baroni Chinkę Qiang Wang 4:6, 6:3, 6:4. W czwartek jednak tylko druga z zawodniczek była w stanie dobrze grać.
PAP/EPA / TRACEY NEARMY
2 Niemal zwyczajowo w meczach Radwańskiej to rywalka od początku stara się dominować. Chorwatka z takim nastawieniem przystąpiła do meczu i udało jej się doprowadzić do tego, że to ona dyktowała warunki. Już na wstępie przełamała faworytkę pojedynku.
PAP/EPA / TRACEY NEARMY
3 Co prawda podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego od razu odrobiła stratę, ale potem Lucic-Baroni zanotowała drugiego "breaka". W dalszej części tej odsłony sytuacja się nieco ustabilizowała i zawodniczki wygrywały gemy przy własnym podaniu. U Polki wciąż brakowało wykończenia akcji, ale jej największą bolączką był słaby serwis. Znacznie lepiej w tym elemencie radziła sobie Chorwatka, która sumiennie realizowała taktykę przygotowaną na to spotkanie. W efekcie wygrała pierwszą partię 6:3, wykorzystując piątą piłkę setową.
PAP/EPA / TRACEY NEARMY
4 Po udanym początku drugiej odsłony wydawało się, że Radwańska postara się o wyrównanie stanu spotkania. Szybko objęła prowadzenie 2:0. W ostatniej akcji drugiego gema musiała sobie pomóc, biorąc challenge. W tym momencie jednak znowu dopadła ją niemoc, a na właściwe tory wróciła przeciwniczka. Tenisistka z Bałkanów co prawda nie wykorzystywała wszystkich nadarzających się okazji, ale i tak zapisała na swoim koncie sześć gemów z rzędu. W ostatniej akcji zamieniła na punkt wymianę, uderzając po skosie. Była to jej druga piłka meczowa.
PAP/EPA / TRACEY NEARMY
5 Polka zanotowała cztery podwójne błędy i miała bardzo słabą skuteczność zarówno pierwszego, jak i drugiego podania. Co prawda miała tylko osiem niewymuszonych błędów, ale jej liczba uderzeń wygrywających była taka sama. U Lucic-Baroni było to - odpowiednio - 33 i 20.
PAP/EPA / TRACEY NEARMY
6 "Minęło wiele lat odkąd wygrałam tu kilka meczów. Agnieszka to niezwykła zawodniczka. Wiedziałam, że do ostatniego momentu będę musiała walczyć o zwycięstwo" - zaznaczyła Chorwatka.
PAP/EPA / JOE CASTRO
7 Radwańska zmierzyła się z nią wcześniej według oficjalnych statystyk dwukrotnie. Oba mecze kończyły się kreczami niżej notowanej z zawodniczek na początku drugiego seta po przegraniu przez nią pierwszej odsłony. Tak było trzy lata temu w 1/8 finału w Dausze oraz w drugiej rundzie ubiegłorocznej edycji imprezy w Eastbourne. Dodatkowo w 2015 roku zmierzyły się w International Premier Tennis League (IPTL), gdzie gra się tylko jednego seta - Polka zwyciężyła 6:1.
PAP/EPA / JOE CASTRO
8 Trzecia rakieta świata dwukrotnie dotarła w Melbourne do półfinału - trzy lata temu i w poprzednim sezonie. Na drugiej rundzie lub wcześniej zatrzymała się przed tegoroczną edycją tylko dwa razy - w 2009 roku przegrała mecz otwarcia, a w debiucie 10 lat temu odpadła w drugiej fazie zmagań.
PAP/EPA / TRACEY NEARMY
9 W nowym notowaniu rankingu WTA Polka prawdopodobnie spadnie w okolice szóstego miejsca.
PAP/EPA / MADE NAGI
10 Lucic-Baroni poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie w Melbourne w grze pojedynczej. Wcześniej tylko raz przeszła pierwszą rundę, a udało jej się to... w 1998 roku. Była jednym z tenisowych objawień końcówki lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, m.in. wystąpiła w półfinale Wimbledonu (1999) oraz wygrała deblowe zmagania w Australian Open (1998). Dobrze zapowiadającą się karierę przerwały problemy rodzinne i zdrowotne. Zawodniczka z Bałkanów 10 lat temu wróciła do profesjonalnej gry, ale nie osiąga już tak dobrych rezultatów jak w przeszłości. Przebłyskiem była 1/8 finału US Open w 2014 roku.
PAP/EPA / MADE NAGI
11
PAP/EPA / MADE NAGI
12
PAP/EPA / MADE NAGI