Dziennik Gazeta Prawana logo

Aneta Rygielska wicemistrzynią świata w boksie. Z Liverpoolu wraca ze srebrnym medalem

14 września 2025, 14:55
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Aneta Rygielska wicemistrzynią świata w boskie. Z Liverpoolu wraca ze srebrnym medalem
Aneta Rygielska wicemistrzynią świata w boksie. Z Liverpoolu wraca ze srebrnym medalem/East News
Aneta Rygielska na mistrzostwach świata w boskie stanęła przed szansą zdobycia złotego medalu. Polska pięściarka w finale kategorii 60 kg zmierzyła się Rebecą de Lima Santos. Niestety reprezentantka naszego kraju musiała uznać wyższość rywalki. Na pocieszenie pozostaje jej tytuł wicemistrzyni świata i srebrny medal.

Rygielska w półfinale pokonała byłą mistrzynię świata

Rygielska w drodze do finału najpierw pokonała Sanju Sanju z Indii. Jej kolejną rywalką była Jajaira Gonzalez. Amerykanka również musiała uznać wyższość naszej pięściarki.

W ćwierćfinale 30-latka z Torunia trafiła na Ayakę Taguchi. Nasza rodaczka nie dała żadnych szans Japonce. Wygrała 5:0 i dostała się do strefy medalowej. Po tej walce miała już zapewniony przynajmniej brązowy krążek.

Rygielska w pojedynku o finał turnieju w Liverpoolu zmierzyła się z Chengyu Yang. Chinka to mistrzyni świata z roku 2023. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce lepsza okazała się Polka.

Rygielska nie dała rady pięściarce z Brazylii

W pojedynku o złoto rywalką Rygielskiej była Brazylijka Rebeca de Lima Santos. Polka, dla której był to piąty w karierze występ na mistrzostwach świata weszła do ringu "na luzie". Nasza pięściarka miała nad Brazylijką przewagę wzrostu i zasięgu ramion.

W pierwszej rundzie minimalnie lepsza okazała się bokserka z Kraju Kawy. Trzech z pięciu sędziów punktowało na jej korzyść. Drugie starcie nie przesądziło o niczym. Sprawa mistrzowskiego tytułu nadal była otwarta. W decydującej rundzie Rygielska nie miała nic do stracenia. Musiała wygrać, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Polka starała się, ale to nie wystarczyło. Złoty medal zdobyła Santos, a Rygielska z Anglii wraca ze srebrem.

Polskie pięściarki z mistrzostw świata wracają z trzema medalami

To trzeci medal dla Polski na mistrzostwach świata w Liverpoolu. W sobotę na podium stanęły dwie inne reprezentantki naszego kraju. Agata Kaczmarska w kategorii +80 kg zdobyła złoty, a Julia Szeremeta w 57 kg srebrny medal.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraMundial 2026. Ronaldo odpowiedział Messiemu i Haalandowi. Portugalia rozbiła Uzbekistan »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj