Jak dodano, ważność zachowują bilety na turniej PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, do którego miało dojść 15 maja 2021.

Reklama

"Aktualna sytuacja epidemiczna w kraju, a także nasza troska o bezpieczeństwo kibiców, jak również fakt, iż aktualnie nie ma możliwości formalnych do organizacji PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym, powodują, że ustaliliśmy wspólnie z Międzynarodową Federacją Motocyklową, BSI oraz operatorem PGE Narodowego, PL.2012+, aby wszystkie bilety na przyszłoroczne zawody zachowały ważność w kolejnym nowym terminie" – powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora, cytowany w komunikacie.

Szef związku dodał, że do tak dużego przedsięwzięcia organizacyjnego, logistycznego i sportowego potrzebny jest czas na przygotowania, a obecnie nie ma ku temu możliwości.

"Najważniejsze jest ponadto bezpieczeństwo i zdrowie kibiców. Przede wszystkim nie chcemy, aby posiadacze biletów byli w jakikolwiek sposób poszkodowani przy ewentualnych ograniczeniach dotyczących liczby widzów, którzy mogliby zasiąść na PGE Narodowym w maju. PZM Warsaw FIM SGP of Poland to impreza o międzynarodowej randze i dużej renomie, na którą wszyscy czekamy i uważamy, że nowy termin jest odpowiedni, mając na uwadze aktualną sytuację w kraju i na świecie" - podkreślił.

Z kolei wiceprezes Motorsports Events IMG Paul Bellamy przyznał: "Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie pozwoli naszym partnerom zorganizować dla polskich fanów światowej klasy imprezę, a przede wszystkim zawody sportowe wysokiej klasy, których oczekują, znają i kochają w Warszawie. Cieszymy się, że w sierpniu 2021 roku wrócimy na kultowy PGE Narodowy z największymi gwiazdami żużla".

Zawody GP w Warszawie pierwotnie miały zostać rozegrane 16 maja 2020. W związku z COVID-19 przełożono je najpierw na 8 sierpnia 2020, a następnie na 15 maja 2021 roku. Aktualny termin to 7 sierpnia przyszłego roku.

Już wcześniej informowano, że MŚ 2021 mają się składać z 11 eliminacji. Żużlowcy będą się ścigać m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Toruniu. Tytułu broni najlepszy w ostatnich dwóch latach Bartosz Zmarzlik.