Podczas piątkowego etapu nie czułem się dobrze. To ogromne rozczarowanie, ponieważ właśnie docieraliśmy do mojego ulubionego terenu, czyli gór - powiedział Bouchard cytowany w porannym komunikacie zespołu. 30-letni Francuz wygrał klasyfikację górską podczas Vuelta a Espana w 2019 roku oraz w zeszłorocznym Giro d'Italia.

Reklama

Niedługo później o wycofaniu Laengena poinformował zespół UAE Tea Emirates.

Vegard uzyskał negatywny wynik testu przeprowadzonego rutynowo w piątek rano. Jednak w nocy odczuwał symptomy zakażenia i przeprowadzony test antygenowy oraz poranny PCR potwierdziły zakażenie koronawirusem - oświadczył lekarz ekipy Adriano Rotunno. Zawodnikiem UAE Team Emirates jest lider wyścigu Słoweniec Tadej Pogacar.

To kolejni zawodnicy, którzy z przyczyn zdrowotnych musieli wcześniej zakończyć rywalizację w wyścigu. Pozostali czterej odczuwali skutki kontuzji.

Liberalne zasady ws. COVID-19

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przed rozpoczęciem tegorocznego Touru ogłosiła dość liberalne zasady badania COVID-19. Zamiast testów PCR, które wymagają czasu, wprowadzono szybkie antygenowe. Ich wynik znany jest do kilkunastu minut od pobrania. Nowa zasada stanowi także, że kolarz pozostaje w wyścigu pomimo pozytywnego testu, jeśli jest bezobjawowy i nie zakaża innych. Tak było w przypadku Holendra Boba Jungelsa, kolegi z drużyny Boucharda.

W pierwszy dzień odpoczynku, w poniedziałek, przeprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla wszystkich członków ekip.