Przenosimy się z północy Polski na południe. Jesteśmy otwarci na całą koszykarską mapę, dla wszystkich kibiców staramy się być dostępni – dodał prezes.

Reklama

Jego zdaniem dobry występ kadry podczas niedawnych mistrzostw świata w Chinach, gdzie podopieczni Mike’a Taylora zajęli ósme miejsce, procentuje w postaci zwiększonego zainteresowania zapisami do grup młodzieżowych w klubach.

Na takie koło zamachowe, jakie dała nam reprezentacja swoją grą w Chinach, czekaliśmy wiele lat. Rozmowy o tym meczu zaczęliśmy dużo wcześniej, przed wylotem na MŚ. Chcielibyśmy, aby ta hala wypełniła się do ostatniego miejsca, sprzedaż biletów wystartuje 7 października – powiedział Piesiewicz.

Polacy w grupie A zagrają też z mistrzem świata Hiszpanią i Rumunią. Gliwicka hala może pomieścić 17 tysięcy kibiców.

Reklama

Mecz z Izraelem będzie jedynym eliminacyjnym rozegranym przez Polaków u siebie w roku 2020. W czerwcu biało-czerwonych czekać będzie też turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

Będziemy się starać o organizację tych zawodów jako federacja. Nie zamykamy drzwi, teraz podpisujemy umowę na mecz lutowy, a na temat czerwca będziemy dyskutowali – wyjaśnił prezes, pytany, czy Arena Gliwice może również gościć turniej "olimpijski".

Podkreślił, że związek złożył trenerowi kadry Mikowi Taylorowi propozycję przedłużenia wygasającej w grudniu umowy, ale musi mieć też przygotowany "plan B", na wypadek, gdyby selekcjoner wybrał inną ofertę.

Gospodarzami finałowego turnieju ME 2021 będą: Czechy, Gruzja, Niemcy i Włochy.

Uczestnicy eliminacji zostali podzieleni na osiem czterozespołowych grup. Awans uzyskają po trzy najlepsze drużyny z każdej lub dwa czołowe poza występującymi w danej grupie współgospodarzami turnieju finałowego, którzy mają zagwarantowany udział w decydującej rozgrywce.

Kwalifikacje odbywać się będą w trzech okienkach: 17-25 lutego 2020, 23 listopada - 1 grudnia 2020 i 15-23 lutego 2021. W każdym zespoły rozegrają po dwa spotkania.