Trzy lata temu na igrzyskach w Tokio podopieczne Tomasza Kryka w tej konkurencji zdobyły brązowy medal.

Siódemka nie była szczęśliwa dla polskich kajakarek

Niestety w na igrzyskach olimpijskich w Paryżu nie udało się powtórzyć tego wyniku. Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto płynęły na torze siódmym.

Siódemka jednak nie okazała się szczęśliwa dla polskich kajakarek. Nasza panie na półmetku były na szóstej pozycji. Przyspieszyły w drugiej części dystansu, ale zdołały przesunąć się na czwarte miejsce.

Nowozelandki prowadziły od startu do mety

Polskim kajakarkom do zdobycia brązowego medalu zabrakło zabrakło 0,24 s. Pierwsze linię mety minęły Nowozelandki, które prowadziły od samego początku wyścigu.

Na drugim miejscu rywalizację ukończyły Niemki. Natomiast najniższe miejsce na podium zajęły Węgierki.

Trwa ładowanie wpisu

Nasze kajakarki bezpośrednio awansowały do finału

Polki zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w konkurencji K4 500 m i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Wygrały Nowozelandki przed Hiszpankami.

Polki spóźniły start

Polki nieco spóźniły start i przez pół dystansu płynęły na czwartej pozycji. Łatwo jednak minęły Norweżki i uplasowały się na trzecim miejscu, które gwarantowało bezpośredni awans do finału. Biało-czerwone straciły do zwyciężczyń 1,74 sekundy.