Wśród oskarżonych, oprócz 14 byłych zawodników Unii Tarnów, znajduje się trzech zawodników innych klubów oraz dwóch sędziów piłkarskich.
Jednemu z byłych zawodników Unii prokuratura zarzuciła zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą, zajmującą się popełnianiem przestępstw korupcyjnych dotyczących sprzedaży meczów. Kilku innych oskarżonych odpowie za udział w tej grupie. Pozostali - za korupcję w sporcie, czyli sprzedaż meczów.
Z powodu zarzutów o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Tarnowie.
Wszczęte w 2009 roku śledztwo dotyczyło "zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w okresie od 1 lipca 2003 do 2009 r. w Tarnowie, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu i wręczaniu korzyści majątkowych w zamian za nieuczciwe zachowanie mogące mieć wpływ na wynik profesjonalnych zawodów sportowych". Postępowanie to dotyczyło meczów piłki nożnej rozgrywanych przez klub Unia Tarnów.
Jest to ostatni akt oskarżenia w tej sprawie. Poprzednio tarnowska prokuratura skierowała do sądu drugi akt oskarżenia, w którym przedstawiła zarzuty korupcji w sporcie łącznie 41 osobom. "Połowa z tych osób została już osądzona przez sąd, który uznał ich winę" - powiedział prok. Sienicki. Większość wyroków zapadła w wyniku dobrowolnego poddania się karze oskarżonych.
W trakcie śledztwa zabezpieczona została stosowna dokumentacja; ustalano m.in. składy drużyn, sędziów prowadzących poszczególne spotkania i trenerów, by ustalić, jaką rolę poszczególne osoby odegrały w korupcyjnym procederze.