Sprawa wyszła na jaw na początku tego roku. Na fotografiach zamieszonych na opakowaniach np. "Gold Flake", a opublikowanych m.in. w brytyjskich mediach, obok napisu "Palenie zabija" (Smoking Kills), umieszczona została podobizna 31-letniego Terry'ego.

Reklama

Jego prawnicy domagali się wyjaśnień od rządu Indii, w jaki sposób zdjęcie piłkarza trafiło na paczki (kosztowały 100 rupii czyli 2 dolary). Terry nie pali papierosów. "Zdjęcie umieszczono bez naszego pozwolenia i wiedzy" - stwierdzili pełnomocnicy reprezentanta Anglii, który od wielu sezonów występuje w Chelsea, z krótką przerwą na grę w Nottingham Forrest.

Po trzech miesiącach ministerstwo zdrowia postanowiło wycofać produkt ze sprzedaży; zdjęcie Terry'ego zostanie zastąpione innym.

"Fotografie na opakowaniach przedstawiają człowieka, który w wyobrażeniu może przypominać Terry'ego. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę zdjęcia" - powiedział przedstawiciel ministerstwa na łamach środowego wydania gazety "Express".

Od początku "afery" w Indiach zaprzeczano, jakoby podobizna środkowego obrońcy Chelsea celowo trafiła na opakowania papierosów.