Termin minął o północy z wtorku na środę. Chętni, oprócz oficjalnego wniosku i dołączonego życiorysu, musieli przedstawić listy z co najmniej 15 głosami poparcia od członków związku (wojewódzkich ZPN, klubów ekstraklasy lub pierwszej ligi).

Wyznaczyliśmy nawet specjalny dyżur do północy, aby spóźnialscy również mieli możliwość złożenia dokumentów. Wspomniana piątka złożyła swoje aplikacje w poniedziałek w przeciągu 2-3 godzin - powiedział Baryło.

W wyborcze szranki staną więc: Antkowiak (prezes Wielkopolskiego ZPN), Boniek, Kosecki, Kręcina (były sekretarz generalny PZPN) i Potok (prezes Łódzkiego ZPN).

Wszyscy kandydaci złożyli wymagane dokumenty - potwierdził dyrektor departamentu prawnego PZPN Andrzej Wach.

Kandydatem na wiceprezesa ds. piłkarstwa amatorskiego zgłoszonym przez wojewódzkie związki piłki nożnej jest pełniący obecnie tę funkcję Jan Bednarek. Z kolei kandydatem Ekstraklasy SA i klubów 1. ligi na wiceprezesa ds. futbolu profesjonalnego jest prezes tej spółki Bogusław Biszof. Marcin Animucki jest kandydatem Ekstraklasy na członka zarządu. Na to stanowisko kluby 1. ligi rekomendują Michała Listkiewicza, który ubiega się również o stanowisko wiceprezesa PZPN ds. zagranicznych. W sumie na członków zarządu swoje kandydatury zgłosiło 35 osób, a do Komisji Rewizyjnej 28.

W tych przypadkach zdarzyło się, że zabrakło niektórych dokumentów, jak np. życiorysu. Trwa jeszcze proces weryfikacji - dodał Wach.

Nowego szefa piłkarskiej centrali wybierze 118 delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze. 60 z nich będzie reprezentować wojewódzkie ZPN, czyli tzw. teren, a podział mandatów zależy od liczby klubów w danym okręgu. 50 delegatów ma tzw. futbol zawodowy, czyli kluby ekstraklasy (16x2) i pierwszej ligi (18x1). Trzech przedstawicieli deleguje Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po dwóch futbol kobiecy i futsal, a jednego środowisko sędziowskie.