Początek meczu nie zapowiadał takiego wyniku, gdyż legioniści zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy i raz po raz musiał interweniować Jakub Szumski i jego koledzy z obrony. Dopiero w 16. minucie Raków miał pierwszą sytuację strzelecką po nieporozumieniu w defensywie Legii, ale okazji tej nie wykorzystał Petr Schwarz.

W 22. minucie Raków jednak objął prowadzenie po dośrodkowaniu Schwarza z prawego skrzydła i celnej główce Sebastiana Musiolika. Legia po stracie gola nadal atakowała, a szczególnie aktywni byli Jose Kante, Paweł Wszołek, Marko Vesovic i Luquinhas, ale pod bramką byli nieskuteczni.

Za to po przerwie już pierwszy atak gości przyniósł wyrównanie. Dośrodkowanie Wszołka trafiło do Luquinhasa, a ten płaskim strzałem pokonał Szumskiego. Po następnej akcji Raków mógł odzyskać prowadzenie, bo Artur Jędrzejczyk faulował Daniela Mikołajewskiego i sędzia odgwizdał jedenastkę. Zmarnował ją Daniel Bartl, który co prawda zmylił Radosława Majeckiego, ale uderzona technicznie piłka przeleciała nad poprzeczką.

Raków po przerwie grał odważniej, ale Legia również atakowała i w 74. minucie zdobyła drugą bramkę po błędach częstochowskiej obrony, które wykorzystał Kante.

Częstochowianie odpowiedzieli w 78. minucie po tym, jak w polu karnym Luquinhas sfaulował Miłosza Szczepańskiego i sędzia odgwizdał drugą jedenastkę. Tym razem Schwarz mocnym strzałem posłał piłkę do siatki i było 2:2.

Obie drużyny do końca walczyły o zwycięstwo, ale obaj bramkarze nie dali się już pokonać.

Raków wystąpił bez swojego trenera Marka Papszuna, który po czerwonej kartce w Poznaniu został odsunięty od dwóch spotkań i obserwował mecz z trybun. Zabrakło także kapitana i środkowego obrońcy Tomasa Petraska, który musiał odpokutować czwartą żółtą kartkę, ale udanie zastąpił go Kamil Kościelny.

Był to 10. mecz Rakowa z Legią w ekstraklasie i czwarty remis, przy sześciu zwycięstwach Legii.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Sebastian Musiolik (22-głową), 1:1 Luquinhas (46), 1:2 Jose Kante (73-głową), 2:2 Petr Schwarz (78-karny)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Michał Karbownik, Artur Jędrzejczyk
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 4 153
W 49 min. rzutu karnego nie wykorzystał Daniel Bartl
Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Daniel Mikołajewski, Kamil Kościelny, Jarosław Jach - Fran Tudor, Petr Schwarz (81. Felicio Brown Forbes), Igor Sapała, Rusłan Babenko, Daniel Bartl (69. Patryk Kun), Piotr Malinowski (46. Miłosz Szczepański) - Sebastian Musiolik
Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek (72. Mateusz Cholewiak), Domagoj Antolic, Jose Kante, Andre Martins, Luquinhas - Maciej Rosołek (54. Walerian Gwilia)

2020-02-16:
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (12.30)
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków (15.00)
Cracovia Kraków - Lech Poznań (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 22 4 3 15 21-40 15 -19
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze