Porozumienie w tej sprawie podpisali prezes krakowskiego klubu Dawid Błaszczykowski i Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, operatora stadionu.

Reklama

Jak podkreślono w komunikacie, w umowie - zwartej na 12 miesięcy - 1 lipca 2019 została zapisana możliwość porozumienia się stron odnośnie nowych warunków płatności w przypadku "zaistnienia siły wyższej". Za taką uznano konieczność rozgrywania spotkań bez udziału kibiców ze względu na pandemię koronawirusa.

Ponadto, w związku z przedłużeniem obecnego sezonu ekstraklasy do 19 lipca, Wisła i ZIS podpisały nową umowę na krótkotrwałe udostępnienie części obiektu, aby klub mógł rozegrać na nim lipcowe spotkania. W tym przypadku jednorazowa opłata za każdy mecz wynosić będzie także 33 tys. złotych.

Na mocy podpisanych dokumentów Wisła w dniu meczowym będzie mieć do dyspozycji: pawilon medialny, znaczną część parkingów, punkt pomocy medycznej, pomieszczenia dla zawodników, trenerów, sędziów, obserwatorów i lekarza, a także przestrzenie dla mediów oraz instalacje niezbędne do obsługi obiektu.

Ponieważ sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna, to zapisano też punkt, że poszczególne paragrafy będą na bieżąco dostosowywane do wytycznych władz państwowych i ekstraklasy.

Wisła pierwsze spotkanie po wznowieniu sezonu rozegra w sobotę z Piastem w Gliwicach, natomiast na swoim stadionie gościć będzie Legię Warszawa 7 czerwca.

W tabeli ekstraklasy "Biała Gwiazda" zajmuje obecnie 13., pierwsze "bezpieczne" miejsce.