Na inaugurację zdobywca Pucharu Polski Cracovia zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin, a wicemistrz Lech Poznań - w Lubinie z drużyną KGHM Zagłębie. Mecz z udziałem jednego z uczestników Ligi Europy odbędzie się w piątek 21 sierpnia.

Reklama

Nie jest jeszcze znany trzeci beniaminek, ale już jest dla niego wskazane miejsce w kalendarzu. Biorąc pod uwagę awans Radomiaka Radom, który swoje mecze miałby rozgrywać na stadionie w Warszawie, musieliśmy tak zaplanować terminarz, by na zmianę z Legią Radomiak pełnił rolę gospodarza. Podobnie w kalendarzu mijają się drużyny Wisły i Cracovii oraz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice - wyjaśnił dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A. Marcin Stefański.

Zespoły grające w kwalifikacjach UEFA nie grają ze sobą aż do zakończenia tych kwalifikacji, tj. w pierwszych pięciu kolejkach. Dodatkowo zespoły grające w kwalifikacjach UEFA mają niedalekie lub proste logistycznie wyjazdy. Dzięki temu zyskają więcej czasu na przygotowania do kwalifikacji - dodał Stefański, cytowany na stronie Ekstraklasy S.A.

Już wcześniej ustalono, że najbliższy sezon będzie się składać z 30 kolejek (zamiast 37) i w przeciwieństwie do ostatnich lat nie będzie fazy finałowej - z podziałem na grupy mistrzowską i spadkową. Od kolejnego sezonu 2021/22 najwyższa klasa będzie liczyć 18 zespołów.

W 2. kolejce (29-30 sierpnia) Legia będzie podejmować Jagiellonię Białystok, Cracovia zagra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem, a Lech w Poznaniu z Wisłą Płock.

Mecz Legii z Lechem w Warszawie jest zaplanowany na 9. kolejkę (7-8 listopada), a w następnej (21-22 listopada) odbędzie się spotkanie Cracovii z Legią.

Jesienią zostanie rozegranych 14 kolejek, a ostatnia tegoroczna - 19-20 grudnia.

Rywalizacja w ekstraklasie zakończy się 16 maja 2021 roku.

Beniaminek 3 - Lechia Gdańsk Cracovia - Pogoń Szczecin Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań Raków Częstochowa - Legia Warszawa Wisła Płock - Stal Mielec Śląsk Wrocław - Piast Gliwice