W meczach z Holandią i Austrią w polskiej bramce stał Wojciech Szczęsny. Łącznie w obu meczach puścił pięć goli, ale trzeba przyznać, że błędów nie popełnił. W ostatnim grupowym pojedynku doszło jednak do zmiany na tej pozycji.

Skorupski godnie zastąpił Szczęsnego

Golkipera Juventusu Turyn w meczu z Francją zastąpił Łukasz Skorupski. 33-latek rozegrał fantastyczne zawody. Bronił jak w transie. Nawet w beznadziejnych sytuacjach ratował skórę swoim kolegom. W pierwszej połowie rywale aż czterokrotnie stawali z nim oko w oko i zawsze górą był Polak.

Reklama

Pojedynki sam na sam z Skorupskim przegrywał nawet Kylian Mbappe.

Słynny Francuz pokonał bramkarza włoskiej Bologny dopiero z rzutu karnego.

Skorupski uratował honor Polaków na Euro 2024

Uczciwie trzeba przyznać, że tylko Skorupskiemu biało-czerwoni zawdzięczają, że swój ostatni mecz na Euro 2024 zakończyli remisem i tym samym uratowali honor.

Porażka oznaczałaby, że Euro 2024 byłoby najgorszym występem reprezentacji Polski w historii mistrzostw Europy. Jeszcze nigdy nasze orły nie przegrały wszystkich grupowych pojedynków.

Wojciech Szczęsny przed meczem z Francją stwierdził, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji o zakończeniu reprezentacyjnej kariery, ale gdyby jednak zdecydował więcej nie zagrać w kadrze, to o obsadę bramki nie musimy się martwić. Mamy Skorupskiego!