W niedzielę nie podał, kto zagra na obiekcie "Białej Gwiazdy". Jutro 70 minut przed meczem będzie oficjalnie podany skład - powiedział podczas konferencji prasowej.

Reklama

Potwierdził jednak, że w pełni gotowy do gry jest Grzegorz Krychowiak. "Cieszy mnie jego powrót do pełnej dyspozycji" - podkreślił i dodał, iż tak samo jest w przypadku Łukasza Piszczka i Jakuba Wawrzyniaka.

Jego zdaniem spotkanie z Litwą nie będzie spacerkiem.

Każdy mecz jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Reprezentowanie barw narodowych jest wielkim zaszczytem. Takie mecze towarzyskie jak ten służą temu, aby doskonalić grę. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja kadrowa w trakcie mistrzostw. Dlatego musimy przećwiczyć pewne rozwiązania taktyczne, jak i ustawienia personalne - powiedział Nawałka.

Reprezentacyjny pomocnik Bartosz Kapustka przyznał, że wielkie zainteresowanie polskich kibiców drużyną narodową „nakręca" jego i kolegów: „Dodaje nam to wiary w siebie”.

Polacy wylecą do Francji we wtorek. ME 2016 rozpoczną się 10 czerwca. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) i Ukrainą (21 czerwca). Nawałka nie ma jeszcze ustalonej wyjściowej jedenastki na pierwsze z tych spotkań.

Każdy mecz, to nowe doświadczenia, szansa dla zawodników, którzy walczą na danych pozycjach. Nie ma jeszcze ustalonej jedenastki. Wszystko więc przed zawodnikami - zaznaczył selekcjoner.

Mecz towarzyski Polska - Litwa na stadionie Wisły Kraków zostanie rozegrany w poniedziałek o godz. 18.

Reklama