Do tej pory 37-letni arbiter z Haugesund w Euro 2016 prowadził spotkanie Walia - Słowacja (2:1), w którym pokazał pięć żółtych kartek.

Reklama

Wcześniej sędziował mecz m.in. podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Ma też za sobą 26 pojedynków w fazie grupowej Lidze Mistrzów i 12 w Lidze Europy.

Jedyny jak dotychczas kontakt z polskim futbolem miał w 2007 roku, kiedy był arbitrem potyczki Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. z azerskim z MKT Araz Imiszli w 1. rundzie kwalifikacyjnej LE.

Reklama

We wtorek pomagać mu będą na liniach Kim Thomas Haglund i Frank Andaas, a sędziami bramkowymi będą Ken Henry Johnsen i Svein-Erik Edvartsen.

O tej samej porze odbędzie się w Paryżu spotkanie Irlandii Północnej z Niemcami, które poprowadzi Francuz Clement Turpin.

We wtorek o godz. 21 z kolei rozpoczną się decydujące pojedynki w grupie D. Rozjemcą w meczu Czechy-Turcja w Lens będzie Szkot William Collum, a w konfrontacji Chorwatów z Hiszpanami w Bordeaux Bjoern Kuipers. Holender sędziował w czwartek spotkanie Polaków z Niemcami (0:0) w grupie C.

Obsada sędziowska wtorkowych (21 czerwca) meczów piłkarskich mistrzostw Europy:
grupa C
Marsylia, godz. 18: Polska - Ukraina, sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia)
Paryż, godz. 18: Irlandia Północna - Niemcy, sędzia: Clement Turpin (Francja
grupa D
Lens, godz. 21: Czechy-Turcja, sędzia: William Collum (Szkocja)
Bordeaux, godz. 21: Chorwacja-Hiszpania, sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)