Czasu wolnego jest dużo. Każdy dzień zaczynamy rano od briefingu, ustalenia tego, co robimy i co drużyna robi. Jak musimy zespół zabezpieczyć we wszystkich aspektach. Mamy dyrektora reprezentacji Tomasza Iwana, który współpracuje z naszym sztabem. Czuwamy nad tym, wszystko jest ustalone. A w czasie wolnym np. zwołuję piłkarzy, którzy lubią golf i idziemy sobie pograć. Są też wycieczki rowerowe czy przyjemne spacery nad Atlantykiem. Nie czujemy tutaj presji naszych kibiców. Nawet gdy są, to grzecznie podchodzą, żeby sobie zrobić z piłkarzami zdjęcia. Na pewno zawodnicy mogą tutaj normalnie żyć i funkcjonować - powiedział prezes Boniek.

Reklama

Jak przyznał z kolei rzecznik prasowy reprezentacji i związku Jakub Kwiatkowski, forma spędzania wolnego czasu zależy w dużej mierze od samych piłkarzy.

Oprócz jednej wycieczki rowerowej nie organizowaliśmy im wspólnego spędzania czasu. Przepraszam, raz zrobiliśmy też turniej golfa. Poza tym, gdy jest czas wolny, zawodnicy spędzają go według własnego uznania. Np. w czasie fazy grupowej Euro 2016 była stała grupa piłkarzy zasiadających w sali telewizyjnej i oglądających wspólnie mecze. Część zawodników chętnie korzysta z rowerów, aby udać się na krótkie wycieczki. Do niektórych piłkarzy przyjeżdżały rodziny, małżonki, partnerki. Wtedy wychodzili z nimi np. na obiad czy kolację. No i też zdarzało się, że niektórzy zawodnicy wyjeżdżali pograć w golfa. Raz obejrzeliśmy również wspólnie film - powiedział Kwiatkowski.

A jak piłkarze wypoczywają w swoich pokojach?

Szczerze mówiąc, nie chodzę tam i nie zaglądam. Wiem natomiast, że ktoś, kto mieszka pode mną, na pewno słucha głośno muzyki. Pewnego razu, gdy chciałem trochę odpocząć, miałem "dyskotekę" w pokoju. Ale mnie to nie przeszkadza, lubię muzykę - dodał z uśmiechem rzecznik kadry.

Podopieczni Adama Nawałki awansowali do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie C. Najpierw pokonali w Nicei Irlandię Północną 1:0, następnie zremisowali w podparyskim Saint-Denis z Niemcami 0:0, a we wtorek wygrali w Marsylii z Ukrainą 1:0.

Reklama

W 1/8 finału zagrają w sobotę w Saint-Etienne ze Szwajcarią. Początek meczu o godz. 15.