Od początku mecz przebiegał pod dyktando Duńczyków. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli chociażby Jonas Older Wind, Pierre-Emile Hojbjerg, Thomas Delaney i Martin Braithwaite, ale za każdym razem albo strzelali niecelnie, albo na posterunku był golkiper Finlandii.

Reklama

W 43 minucie spotkania na murawę upadł zawodnik gospodarzy, Christian Eriksen. Na boisko od razu wbiegli ratownicy medyczni, którzy natychmiastowo podjęli akcję reanimacyjną. Zawodnik po kilkunastu minutach został zniesiony na noszach. Po upływie kolejnych kilkudziesięciu minut poinformowano, że piłkarz odzyskał przytomność i jest się w stanie komunikować. Przebywa obecnie na badaniach w lokalnym szpitalu.

Spotkanie zostało wznowione o godz. 20:30. Piłkarze rozegrali 4 minuty pierwszej połowy, po których nastąpiła 5-minutowa przerwa.

W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważali gospodarze. Kiedy wydawało się, że Duńczycy dopną swego i wyjdą na prowadzenie, w 60 minucie gola na 1:0 strzelili Finowie. Z lewej strony dośrodkował Jere Uronen, a piłkę głową do bramki skierował Joel Pohjanpalo. To był pierwszy strzał Finlandii w tym meczu.

W 73 minucie Duńczycy mieli świetną sytuację by wyrównać. W polu karnym Finów faulowany był Yussuf Poulsen i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Pierre-Emile Hojbjerg, ale strzelił fatalnie, w prawy dolny róg i Lukas Hradecky złapał piłkę.

Mimo ataków Duńczyków, reprezentacja Finlandii dowiozła korzystny wynik do końca. Zwycięstwo w debiutanckim spotkaniu na mistrzostwach Europy Finów stało się faktem.

Dania - Finlandia 0:1
Bramki: Joel Pohjanpalo (60. min.)
Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)
Żółte kartki: Robin Lod, Tim Sparv
Dania: Kasper Schmeichel - Joakim Maehle, Andreas Christensen, Simon Kjaer (kapitan; 63. Jannik Vestergaard), Daniel Wass (76. Jens Stryger Larsen) - Thomas Delaney (76. Andreas Cornelius), Pierre-Emile Hojbjerg, Christian Eriksen (43. Mathias Jensen) - Martin Braithwaite, Jonas Older Wind (63. Andreas Skov Olsen), Yussuf Poulsen.
Finlandia: Lukas Hradecky - Joona Toivio, Paulus Arajuuri, Daniel O'Shaughnessy - Jukka Raitala (90. Leo Vaisanen), Robin Lod, Tim Sparv (kapitan; 77. Rasmus Schuller), Glen Kamara, Jere Uronen - Joel Pohjanpalo (84. Marcus Forss), Teemu Pukki (77. Joni Kauko).