Niemcy wygrali wszystkie konkursy rzutów karnych na mistrzostwach świata, a na Euro przegrali w takich okolicznościach tylko raz - w finale ME 1976 z Czechosłowacją. Po serii "jedenastek" wyeliminowali m.in. Anglię w półfinale Euro 96.

Reklama

Turniej jest na takim etapie, że spotkanie może się zakończyć rzutami karnymi, więc musimy być gotowi. Oczywiście po treningu oddajemy po kilka prób, aby zobaczyć komu lepiej wychodzą. W sytuacji meczowej najtrudniejsze jest jednak to, że ma się za sobą 120 minut wysiłku, a także pojawia się presja - powiedział Havertz.

Zaczniemy mecz z zamiarem wygrania go po 90 minutach - dodał.

Anglia bez straty gola

Reklama

Niemcy zajęły drugie miejsce w grupie F. Przegrały z Francją 0:1, pokonały Portugalię 4:2 i zremisowały z Węgrami 2:2. Anglia wygrała grupę D i nie straciła jeszcze gola. Zanotowała zwycięstwa po 1:0 z Chorwacją oraz Czechami i zremisowała 0:0 ze Szkocją.

Znamy Anglię bardzo dobrze i byłoby błędem zlekceważenie jej. Ma kilku świetnych piłkarzy, którzy w dodatku wciąż robią postępy. Dla mnie i całej reprezentacji to będzie wyjątkowy mecz - podkreślił Havertz, który jest piłkarzem Chelsea Londyn.