Dynamo w roli gospodarza grało na stadionie Cracovii, ale uległo ekipie AEK Larnaka 0:1. Zwycięską bramkę zdobył były zawodnik Pogoni Szczecin Węgier Adam Gyurcso. Kędziora grał do 68. minuty. Zespół z Ukrainy po dwóch kolejkach pozostaje bez punktu na ostatnim miejscu w tabeli grupy B.

Trzeci w grupie C jest natomiast Łudogorec Razgrad, który uległ w Sewilli Betisowi 2:3. Piotrowski rozegrał całe spotkanie. W drugim meczu tej grupy AS Roma zrehabilitowała się za niepowodzenie z ubiegłego tygodnia - porażkę z Łudogorcem 1:2 - i pewnie wygrała u siebie z HJK Helsinki 3:0. W kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Nicoli Zalewskiego.

Z kolei w grupie D Union przegrał w Portugalii ze Sportingiem Braga 0:1. Puchacz został zmieniony w 64. minucie. Berlińczycy mają zero punktów i są na trzeciej pozycji.

Do największej niespodzianki doszło w grupie F, w której Lazio Rzym uległo na wyjeździe FC Midtjylland aż 1:5. W drugim meczu kibice również zobaczyli sześć bramek - w spotkaniu Feyenoordu Rotterdam w Holandii ze Sturmem Graz wszystkie gole zdobyli gospodarze. Każdy z tych zespołów ma obecnie po trzy punkty.

Pierwsze zwycięstwo w grupie E odniósł Manchester United. Pokonane w ubiegłym tygodniu na Old Trafford przez Real Sociedad "Czerwone Diabły" tym razem wygrały na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol 2:0. Bramki zdobyli Jadon Sancho i z rzutu karnego Portugalczyk Cristiano Ronaldo. W grupie z kompletem punktów prowadzi drużyna z San Sebastian, która pokonała u siebie Omonię Nikozja 2:1.

Niespodziewane było także rozstrzygnięcie meczu w Monako w grupie H, gdzie drużyna z Księstwa uległa Ferencvarosowi Budapeszt 0:1. Zespół ze stolicy Węgier jest liderem z sześcioma punktami.

Finał zostanie rozegrany 31 maja w Budapeszcie.