Śląsk przed tygodniem w Rydze skompromitował się. Piłkarze Jacka Magiery przegrali w stolicy Łotwy 0:1. Martwił nie tylko wynik, ale również styl gry jego podopiecznych. Wrocławianie zaprezentowali się fatalnie zarówno w ataku jak i obronie.

Śląsk szybko objął prowadzenie

W rewanżu Śląsk zaczął znakomicie. Już w 6. minucie z rzutu karnego bramkarza gości pokonał Nahuel Leiva i straty z pierwszego pojedynku zostały odrobione.

Fani wicemistrzów Polski byli przekonani, że kolejne gole dla ich ukochanej drużyny są tylko kwestią czasu. Tym czasem do siatki trafili piłkarze z Rygi.

Interwencja bramkarza pozostawiała sporo do życzenia

W 33. minucie piłkarze Śląska zaspali przy stałym fragmencie gry. Swoją interwencją nie popisał się też bramkarz Rafał Leszczyński i było 1:1. Taki wynik dawał awans gościom.

Śląsk na drugą połowę wyszedł odmieniony

W przerwie Magiera musiał w szatni pobudzić swoich piłkarzy, bo po wznowieniu gry odpowiedz Śląska była szybka i konkretna. Najpierw w 49. minucie gola na 2:1 strzelił Simeon Petrov. Trzy minuty później było już 3:1. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nahuel Leiva.

W kolejnej rundzie piłkarze Śląska zmierzą się z Sankt Gallen ze Szwajcarii. Pierwszy mecz 7 sierpnia na wyjeździe.