Piłkarze z Neapolu prowadzili w niedzielnym meczu 3:0, 4:1 i 5:2. Mertens pokonał angielskiego bramkarza gości Joe Harta trzykrotnie między 13. i 22. minutą (gol na 2:0 z rzutu karnego) oraz w 80. minucie. Łącznie w tym sezonie ligowym Belg ma już dziesięć trafień.

W niedzielę bramkę dla Napoli zdobył również rumuński obrońca Vlad Chiriches. Goście odpowiedzieli trafieniami w drugiej połowie Andrei Belottiego, Luki Rossettiniego i Hiszpana Iago Falque z rzutu karnego, który w 84. minucie ustalił wynik meczu.

Oprócz Mertensa w zespole gospodarzy wyróżnił się Hiszpan Jose Callejon - zanotował trzy asysty.

Zieliński został zmieniony w 73. minucie przez Brazylijczyka Allana. Arkadiusz Milik wciąż nie gra z powodu kontuzji, jakiej doznał na początku października.

Napoli odniosło czwarte z rzędu zwycięstwo, a trzecie w Serie A. Podopieczni Maurizio Sarriego w drugim kolejnym spotkaniu strzelili pięć goli (w poprzedniej kolejce 5:0 z Cagliari, wówczas Mertens zdobył trzy bramki).

W tabeli awansowali na trzecie miejsce (34 pkt). Tracą osiem punktów do Juventusu i jeden do wicelidera Romy.

Chievo Werona pokonało w niedzielę Sampdorię Genua 2:1. W ekipie gości rezerwowym był Karol Linetty.