W zakończonych przedwcześnie minionych rozgrywkach ekstraklasy doświadczony szkoleniowiec wywalczył z łodziankami brązowy medal.

Reklama

Jak przyznał, czuł satysfakcję z trzeciej pozycji, ale jednocześnie zaznaczył, że jego zespół był gotowy na walkę przeciwko każdemu rywalowi. Dodał, że przyjął propozycję przedłużenia kontraktu ze względu na komfort pracy.

Czuję się w ŁKS bardzo dobrze. Moje relacje z zawodniczkami były bardzo pozytywne. Satysfakcjonowała mnie również współpraca ze sztabem i ekipą organizacyjną. Uważam, że klub funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie. Kolejnym argumentem za przedłużeniem byli kibice - ich ciepło i energia. Są niesamowici! Dawali nam dużą motywację. Żadne podziękowania nie będą wystarczające – przekonywał Cuccarini.

Cuccarini do klubu z Łodzi trafił w styczniu br., kiedy dość niespodziewanie na stanowisku trenera zastąpił Marka Solarewicza. Wcześniej, w latach 2014-16 prowadził Chemika Police, z którym wywalczył Puchar Polski i mistrzostwo kraju. Był również trenerem m.in. włoskich Pallavolo Sirio Perugia, Foppapedretti Bergamo, Volley Modena, tureckiego Eczacibasi Stambuł czy azerskiego Lokomotiwu Baku.

W ŁKS Commercecon trwa budowa drużyny na nowy sezon. Swoje kontrakty przedłużyły przyjmująca Aleksandra Wójcik, środkowe – Klaudia Alagierska i Joanną Pacak oraz libero Krystyna Strasz. Jak zapowiedział prezes klubu Hubert Hoffman, wkrótce do zespołu dołączy m.in. atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, która ostatnio występowała w Developresie SkyRes Rzeszów. 33-letnia siatkarka ma zastąpić kończącą karierę kapitan Izabelę Kowalińską. Poszukiwana jest jeszcze rozgrywająca, w miejsce Włoszki Valerii Caracuty oraz środkowa.

Z ŁKS odeszła natomiast 22-letnia przyjmująca Daria Szczyrba, która będzie występowała w DPD Legionovii Legionowo.

Nowy sezon w ekstraklasie kobiet ma rozpocząć się 19 września. W ŁKS przygotowania do rozgrywek wystartują w połowie lipca.