Łodzianki po zwycięstwie znacznie przybliżyły się do występów w fazie grupowej najbardziej prestiżowych z europejskich rozgrywek. Bezpośrednie rywalki do awansu nie sprawiły podopiecznym trenera Giuseppe Cuccariniego większych problemów. Brązowe medalistki poprzednich rozgrywek ekstraklasy bardzo dobrze spisywały się na zagrywce i były skuteczne w ataku. Dzięki temu w każdym z trzech setów szybko uzyskiwały bezpieczną przewagę i w pełni kontrolowały przebieg trwającego niewiele ponad godzinę spotkania.

Reklama

Rewanż w Słowenii zaplanowano w środę 14 października. Zwycięzca dwumeczu dołączy do grupy C, w której są już turecki VakifBank Stambuł, francuski ASPTT Mullhoouse i bułgarski Marica Płowdiw.

ŁKS i Calcit do 2. rundy kwalifikacji awansowały bez gry z powodu zakażeń koronawirusem i kwarantanny rywali.

Miejsca w fazie grupowej miało zapewnionych 17 rozstawionych drużyn, w tym m.in. mistrz Polski Chemik Police i wicemistrz Developres Rzeszów. Policzanki trafiły do gr. E z Dynamem Kazań (Rosja), VK UP Ołomuniec (Czechy) oraz Igor Gorgonzola Novara (Włochy). Developres Rzeszów znalazł się w grupie A z Unet e-work Busto Arsizio (Włochy), SSC Palmberg Schwerin (Niemcy) oraz kolejnym zwycięzcą kwalifikacji.

Pierwsze mecze grupowe LM odbędą się 10 listopada.

ŁKS Commercecon Łódź - Calcit Volley Kamnik 3:0 (25:18, 25:11, 25:17).

ŁKS Commercecon Łódź: Britt Bongaerts, Klaudia Alagierska, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król - Magdalena Saad (libero) – Joanna Pacak.

Najskuteczniejsza w zespole z Łodzi była wybrana MVP meczu Serbka Katarina Lazovic - 15 pkt. W ekipie ze Słowenii najlepiej punktowała również Serbka Olivera Brulec-Kostic - 13.