Klub nie podał powodów rozstania z włoskim szkoleniowcem.

Reklama

W poniedziałek pod jego wodzą łodzianki zwyciężyły w ligowym meczu z Eneą PTPS Piła 3:0, a w ubiegłym tygodniu wygrały dwa z trzech meczów w turnieju grupy C Ligi Mistrzyń w Płowdiw. W tabeli ekstraklasy zajmują czwarte miejsce.

62-letni Cuccarini drużynę z Łodzi prowadził od stycznia. W skróconym z powodu pandemii koronawirusa minionym sezonie ekstraklasy ŁKS zdobył brązowy medal.

Wcześniej, w latach 2014-16, Włoch był trenerem Chemika Police, z którym wywalczył Puchar Polski i mistrzostwo kraju. Pracował również m.in. we włoskich Pallavolo Sirio Perugia, Foppapedretti Bergamo, Volley Modena, tureckim Eczacibasi Stambuł czy azerskim Lokomotiwie Baku.

Reklama

Następcą 62-letniego Włocha został dobrze znany łódzkim kibicom Michał Masek. Słowak z sukcesami prowadził siatkarki ŁKS przez trzy sezony w latach 2016-2019. W pierwszym roku pracy w Łodzi z zespołem będącym wówczas beniaminkiem rozgrywek ekstraklasy zajął 6. miejsce. Następnie sięgnął z ełkaesiankami po srebrny medal, a w 2019 roku po mistrzowski tytuł, który ŁKS odzyskał po 36 latach.