Początek spotkania nie zapowiadał porażki "Pingwinów", które dzięki dwóm golom w odstępie 25 sekund w siódmej minucie prowadziły 2:0.

Miejscowi kontaktową bramkę uzyskali po strzale Rosjanina Denisa Gurianowa dopiero pod koniec drugiej tercji, ale w trzeciej wyprowadzili dwa decydujące ciosy. W 55. minucie wyrównał weteran Joe Pavelski, a niespełna półtorej minuty później trzeciego gola dla "Gwiazd" uzyskał Fin Roope Hintz. Przy wszystkich trzech trafieniach asystował Jason Robertson.

W pierwszej tercji okazaliśmy zbyt duży respekt wobec rywala i jego świetnej passy. Od drugiej zaczęliśmy grać swój hokej i efekty, choć późno, to jednak przyszły - zaznaczył szkoleniowiec zespołu z Dallas Rick Bowness.

Stars, którzy wygrali po raz czwarty z rzędu, z dorobkiem 36 punktów plasują się na 12. pozycji na Zachodzie. "Pingwiny" mają 45 pkt i są obecnie siódmą ekipą Wschodu.

Panthers na prowadzeniu w lidze

W tej konferencji i całej lidze prowadzenie objęli Florida Panthers, którzy w sobotę po dogrywce pokonali na lodowisku rywali Carolina Hurricanes 4:3.

Dwa gole dla gości w regularnym czasie gry zdobył Carter Verhaeghe, ale o ich sukcesie zdecydowało trafienie Anthony Duclair w trzeciej minucie dogrywki.

"Pantery" mają 51 punktów, podobnie jak Tampa Bay Lightning, ale ci rozegrali dwa spotkania więcej. Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch poprzednich sezonach ulegli u siebie Boston Bruins 2:5. Dwa gole dla gości uzyskał Czech David Pastrnak.

Wyniki sobotnich meczów hokejowej ligi NHL:

Colorado Avalanche - Toronto Maple Leafs 5:4 (po dogr.)
Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 4:3
Dallas Stars - Pittsburgh Penguins 3:2
Minnesota Wild - Washington Capitals 3:2 (po karnych)
Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 2:5
Philadelphia Flyers - San Jose Sharks 2:3 (po dogr.)
Carolina Hurricanes - Florida Panthers 3:4 (po dogr.)

3. Colorado Avalanche 21 8 2 135 101 44
4. Minnesota Wild 21 10 2 122 102 44