"Pantery" przegrywały od 17. minuty po golu Alexa Chiassona. Wyrównał na początku trzeciej tercji Sam Reinhart i w regulaminowym czasie było 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w serii rzutów karnych decydujące okazało się trafienie Fina Aleksandra Barkova.

Nie zawsze mecze układają się od początku do końca po twojej myśli, nie zawsze wygrywa się strzelając pięć czy więcej goli. Nieraz trzeba wykazać dużo cierpliwości, znaleźć inny sposób na zwycięstwo. I tak było dziś z nami - przyznał bramkarz Panthers Spencer Knight, który odnotował 27 udanych interwencji.

To 10. wygrana w ostatnich 12 występach ekipy z Florydy, która ma najlepszy bilans w lidze. Jako jedyna też odniosła 28 zwycięstw.

Ducks rozbili Lightning

W liczbie wygranych i punktów mogli się z nią zrównać w piątek broniący tytułu Tampa Bay Lightning, ale ulegli w Anaheim tamtejszym Ducks 1:5.

Dwa gole dla gospodarzy zdobył Derek Grant, Kevin Shattenkirk i Vinni Lettieri zaliczyli po trafieniu i asyście, a wynik ustalił Nicolas Deslauriers posyłając krążek do pustej bramki gości, gdy jego drużyna grała w osłabieniu.

Bez wątpienia zwyciężył zespół dziś lepszy - przyznał trener pokonanych Jon Cooper.

Obie ekipy z Florydy otwierają zestawienie Konferencji Wschodniej, a na Zachodzie brylują pauzujący w tej serii Colorado Avalanche z 57 punktami.

Wyniki piątkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Carolina Hurricanes - New York Rangers 6:3
Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2:5
Detroit Red Wings - Dallas Stars 4:5 (po dogr.)
New York Islanders - Arizona Coyotes 4:0
Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 1:5
Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 5:1
Seattle Kraken - St. Louis Blues 0:5
Vancouver Canucks - Florida Panthers 1:2 (po karnych)

3. Nashville Predators 25 14 3 130 117 53
4. Minnesota Wild 23 10 3 137 110 49